Підписання угоди між Загальнопольським альянсом профспілок і товариством “Україна-Польща”

Прес-реліз

9fac6e82e635e6da84ba869b4ba95126

25 березня 2016 р. у Києві в Інституті демографії і соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної академії наук України за адресою м. Київ бул. Т. Шевченка 60 відбудеться підписання угоди між Загальнопольським альянсом Профспілок та всеукраїнським товариством «Україна –Польща».

За даними Держстату України за кордоном працює майже 2.5 млн. українців. Згідно даних Державної агенції статистики Польщі близько 800 тис. громадян України офіційно працює у Польщі, а за неофіційними даними – більше 1 млн. людей. Питання охорони і захисту прав українських працівників турбують вищезгадані громадські організації.

В останні роки спостерігається значне підвищення присутності українських робітників на польському ринку праці. В основному це пов’язано зі спрощенням процедури найму на короткий строк, за допомогою, так званої “Процедури Посвідчення особи”. Українські працівники часто позбавлені не тільки мінімальних трудових прав та соціального забезпечення: нормованого робочого часу, щорічної відпустки, мінімальної за законом заробітної плати, лікарняної довідки тощо), але й стають жертвами обману, примушуються до рабської праці. Є також випадки торгівлі людьми.

У цій ситуації, існує нагальна необхідність вжити узгоджених дій по відношенню до українських робітників у Польщі з метою профілактики патологічних явищ на ринку праці, забезпечити умови «Гідної праці» згідно з вимогами Міжнародної Організації Праці, надати гарантії дотримання мінімальних трудових стандартів, затверджених законодавчо в Польщі, в тому числі, право на створення і входження в профспілки.

Товариство «Україна-Польща» як громадська організація, яка захищає інтереси своїх членів в Україні та Польщі, має 25-річний досвід роботи з партнерами в Польщі та Україні щодо забезпечення прав і свобод українських громадян, в тому числі, тих, хто протягом останніх років працює у Польщі. Разом зі спілками поляків, що проживають в Україні, костьолом, церквою, іншими громадськими та неурядовими організаціями товариство «Україна-Польща» постійно проводить відповідну роботу щодо інформаційно-консультативної допомоги громадянам, що працюють у Польщі або збираються працевлаштуватися в цій країні. Тому товариство з вдячністю і повагою приєдналося до пропозиції загальнопольського альянсу профспілок перейняти досвід організації захисту прав польських працівників в Великобританії, Швейцарії, Іспанії та Італії за підтримки партнерських організацій товариства у Польщі, таких як «Польща-Україна», «Польща-Схід» та інших. З української сторони ми розраховуємо на підтримку українських громадських та державних інституцій.

Опубліковано в новини